דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

What’s The Story With Our New Packaging

מעתה כל שקית היא תיק כי אנחנו אוהבות את הכדור.

אנחנו כבר יודעות מזמן שתעשיית האופנה היא מבין המזהמות הגדולות וההרסניות ביותר לכדור בארץ. אם לדייק, חברות ה-Fast Fashion של הענף אחראיות ל-1.2 מיליארד טון פחמן דו חמצני בשנה (לשם השוואה - זה יותר מפליטות ענף התעופה והספנות גם יחד!) בנוסף לזיהום מאסיבי של מקורות מים ברחבי העולם, וזה עוד לפני שדיברנו על תנאי העבודה הקשים והניצול השיטתי של כוח אדם .

ההרס האקולוגי לו גורמת תעשיית האופנה נובע בעיקר מעודף צריכה .
חברות האופנה המהירה מייצרות כמויות עצומות של בגדים (2 מיליארד בשנה) שחלקם הגדול מושלך לזבל. פשוט הררי זבל של בגדים. בדרך זו משתחררת כמות גדולה של מזהמים על ידי צריכה גדולה של מים ואלפי כימיקאלים שונים. (9 מיליארד מ"ק מים ו-168 מיליון טונות כימיקלים, למי שמתעקשת על המספרים המדוייקים והמחרידים).

בנוסף, על מנת להוזיל מחירים נעשה לרב שימוש בבד הזול ביותר בנמצא: הפוליאסטר. בד שלוקח לו בין 20-200 שנה להתכלות והוא אחד הגורמים הגדולים לבעיית הזיהום באוקיינוסים (זוכרות את הצב עם הקש פלסטיק באף? אז זה).

וכל זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על אריזות…

כולנו מודעות היטב לעובדה שמאז פרוץ הקורונה ישנה גדילה עצומה בקניות אונליין. זה אולי נשמע תמים ולא מזיק אך מגדלי הקרטונים והאריזות הם מפגע אקולוגי של ממש. בשנת 2019 נשלחו ברחבי העולם 100 ביליון אריזות. לא מיליון, ביליון. (= מיליארד) זה אומר 3000 אריזות בכל שנייה. והתחזיות צופות שעד 2026 מספר האריזות יכפיל את עצמו לכ-250 מיליארד אריזות בשנה.

לא מדובר בעוד שקית פלסטיק שזורקים ברגע שמגיעים הביתה, לא עוד קרטון סתמי עם פצפצים שאפשר לשכוח ממנו — מדויק יותר יהיה לומר שמדובר כבר בבעיה אקולוגית רצינית. אלו אריזות מזהמות שההשפעה שלהן על האוקיינוסים, מקורות המים ועל פליטת גזי חממה היא הרסנית. לפלסטיק, קרטון וזכוכית לוקח מאות שנים להתכלות, אם בכלל.

שימו לב לגרף הבא המראה כיצד משפיעה לרעה על כדור הארץ טי-שירט אחת בלבד - ממצב גולמי ועד לפתח דלת הלקוח. הנתח של האריזות מככב לרעה.

אז מה אנחנו עושות בקשר לזה?

אנחנו רק דגיגון קטן בים של כרישים כמו אסוס ואמזון, אך עדיין - כל אחת משפיעה. תמיד.
גם ״בקטנה״ זה חשוב. התחלנו לעבוד עם שקיות הסייל הירוקות (תרתי משמע) המיוצרות בארץ מקנה סוכר ברזילאי אשר בתהליך הייצור שלו נחסך כ-3 ק"ג פחמן דו חמצני עבור כל ק"ג של חומר גלם והן 100% מתכלות.

וכעת אנחנו ממשיכות עם פרוייקט אריזות נוסף שאנחנו גאות בו במיוחד. מצד אחד שקית לבגדים לכל מי שרוכשת אצלנו ומצד שני תיק בסטייל שילווה אותך לתקופה ארוכה.

מכיוון שבארץ יש מחסור בחומרים ממוחזרים שאפשר לייצר מהם בכמויות קטנות, החלטנו לפנות למפעל בסין כדי לייצר אריזה שתשמש גם כמוצר בפני עצמו - לכן כל אריזה היא גם תיק מהמם שתוכלי לאחסן בו בגדי חורף בארון, לקחת כתיק אוכל למשרד, לקניות או לים. וכמובן לחזור איתו אלינו בקנייה הבאה. בכל קנייה תקבלי שקית אחת בלבד בהתאם לגודל המוצר שקנית, ואם תרצי אחת נוספת תוכלי לרכוש אותה במחיר סמלי.

אז שלום לעידן השקיות, מעתה כל שקית היא תיק, וכל תיק הוא בסטייל ולנצח :)