דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

Fuck Fast Fashion

למה אנחנו צועקות בכל מקום Fuck Fast Fashion ?

אז הנה,  קבלו דוגמא ממש מעכשיו. נובמבר, החודש הגדול של השופינג. הסיילים יוצאים מכלל שליטה ובעקבותיהם הצרכניות והצרכנים. black friday הידוע לשמצה, ועוד כמו סייבר מאנדיי, יום הרווקות הסיני, שופינג אי אל ועוד. כל אלו הביאו לכך שזה החודש החזק ביותר במכירות של האופנה בארץ ובעולם כולו. לכאורה, זה טוב לצרכניות. אפשר לקנות הרבה ובזול. אבל האם הזול הזה זול באמת? נובמבר הוא חודש שחור בתעשיית האופנה המקומית והעולמית. שחור תרתי משמע.

רוב המכירות בחודש הזה נעשות על ידי רשתות האופנה הענקיות, שיש להן הרבה מלאי להיפטר ממנו. מה שנקרא Fast Fashion. הכוונה היא לרשתות כמו זארה, H&M וגם בארץ יש לנו כמה מהסוג הזה.

אז איך זה יכול להיות שהבגדים נהיו כל כך זולים? מכנסיים ב-10 דולר? חולצה ב-5 דולר? וכל זה כולל עלות טקסטיל, כוח אדם, שיווק ופרסום? הבגדים זולים כי מישהו אחר משלם את המחיר. לא הבעלים של הרשתות הענקיות האלה, אלא כדור הארץ והעובדות המייצרות את הבגדים האלה בצד השני של העולם.

 

בזמן שהרשתות משכנעות אותנו לקנות עוד ועוד הן ומייצרות מספר דמיוני של בגדים. שני מיליארד פריטים לשנה!!! בעשותן כך הן מיצרות הרבה פסולת ומוציאות הרבה אנרגיה לייצור הבגדים האלו, שינוע של חומרי הגלם והבגדים על פני הגלובוס. בנוסף על מנת להוזיל את הבגדים עוד, הם משתמשים בחומר גלם זול: פוליאסטר שהוא חומר שלוקח לו 20-200 שנה להתכלות. הנתונים העגומים האלו הופכים את ענף האופנה לתעשייה השמינית בעולם בפליטת גזי חממה, ואחד האחראיות המרכזיות למשבר האקלים שמתפתח במהירות מבהילה.

 

כשחושבים על הסכנות הכרוכות בצרכנות מוגברת ובהזמנה אונליין בפרט חושבים על חומרי גלם זולים והרסניים או כוח עבודה זול ונצלני. אבל מי מאיתנו חושבת למשל על ההשפעה של האריזות על הסביבה? קראי עוד על פרוייקט האריזות שלנו שנולד מתוך חשיבה מחודשת על אריזות ועל האחריות שלנו כעסק בתעשיית האופנה.

  

אז לפני שטובעות בחיפושים ובריגושים שהחודש הזה יציע
כדאי לחשוב מה את באמת צריכה בארון שלך
תשקיעי בפריטים שווים. כאלה שעשויים בעבודת יד למשל
שאת יודעת מי עשה אותם והכניס בהם נשמה.
פיסים שבאמת יגרמו לך הנאה וילכו איתך דרך.
ותקני מעסקים קטנים. בין אם מקומיים או בינלאומיים, אבל כאלה שהקנייה שלך משמעותית בשבילם ומשמחת אותם באמת באופן אישי.

מאחלות לכולנו חודש שחור מוצלח - ואתן יודעות מה: FUCK FAST FASHION