דילוג לתוכן

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

קיץ 2024

Club Vivian

קולקציה לכבודה של פעילת השלום ויויאן סילבר ז״ל 1949-2023

קולקציית הקיץ של שנת 2024 עוצבה הרבה לפני ה-7.10 אלו היו הימים של המחאה הגדולה נגד ההפיכה המשטרית, וההשראה לקולקציה הייתה קבוצה דימיונית של נשים אקטיביסטיות שיוצאות לפעולת התנגדות. אבל בשביעי העולם של כולנו עמד מלכת ולאחר מכן הכל השתנה ועודנו משתנה כל הזמן. קבוצת הנשים הדימיונית שלנו הפכה להיות פעילת שלום אחת, אמיתית לחלוטין, שלצערנו כבר לא איתנו, אבל מייצגת את כולנו.

ולכן החלטנו לקרוא לקולקציה הנוכחית club vivian, ואנו מקדישות אותה לכבודה ולזכרה של פעילת השלום מקיבוץ בארי, ויויאן סילבר ז״ל. היא הקדישה את חייה לקידום הרעיון הפשוט שהדרך היחידה שבה בני אדם יחיו בביטחון ורווחה היא באמצעות שלום - רעיון שאיתו אנחנו מאוד מזדהות. 

ויויאן סילבר

סילבר נולדה בקנדה, והייתה חברת קיבוץ בארי אשר נטבחה בביתה ב-7 באוקטובר 2023. היא הייתה פמיניסטית חסרת פשרות, פעילת שלום אסרטיבית, קרייריסטית וגם אשת משפחה וקהילה שכל מפעלותיה התבססו על יחסים בין אישיים. היה לויויאן חיוך שקשה לעמוד בפניו ונחישות שקשה להתחמק מפניה. 

המחויבות שלנו, כנשים, לעתיד הילדים ולעתיד החברה מחייבת אותנו להתנגד בקול גדול לכל אלימות. אי אפשר לפתור פשעי מלחמה בפשעי מלחמה ואסור להיכנע לכוחנות ולפחד. אנחנו לא מוצאות שום היגיון בתוך נהרות הכאב האינסופי של המלחמה. אנחנו כבר יודעות שמלחמות לא מביאות את הפתרון. אינספור פעמים אמרו לנו שמבצע כזה או אחר ימגרו את הבעיות אבל זה לא קורה, והקורבנות הן לשווא.

אנחנו 7 מיליון אנשים שכל עולמם הוא כאן בארץ הזו ואנחנו כאן כדי להשאר. ולצידנו, שכנים, 7 מיליון אנשים גם כן, שגם כל עולמם הוא בארץ הזו. אנחנו לא נעלם וגם הם לא יעלמו. ולכן עלינו למצוא את הדרך לחיות ביחד והשלב הראשון הוא לדמיין את זה.

אפשר לסיים סכסוכים. זה קרה לא פעם בהיסטוריה במקומות שונים בעולם, החל מרואנדה, יפן, גרמניה ועד דרום-אפריקה. כשהכאב הגדול והייאוש מזדחל אנחנו חוזרות לרעיונות בהם ויויאן האמינה ולמענם הקדישה את חייה. מורשת השלום שלה היא התקווה שלנו. 

ויויאן צדקה.

Peace is Beautiful ☮

מבחינת השראות בעיצוב הקולקציה תמצאו בה צבעוניות ודיטיילים מתוך עולם המחנאות - ״קמפינג״, עם הרבה שילובי פסים, קשירות, סיכות, מדים, הסוואה, רקמות ופאצ׳ים. הדגמים נעשו עם מחשבה של פונקציונליות בבגדים - המאפשר הרחבה/ הקטנה של בגד, קשירות, כיסים ודיטיילים מיועדים. אלו בגדים שמלווים אותך מבוקר ועד ערב, בגזרות נינוחות, ספורטיביות, מחויטות ואלגנטיות. בקולקציה עשינו שימוש בבדים טבעיים בלבד כגון: ויסקוזה, כותנה, טנסל ופשתן. הדפוסים בקולקציה עוצבו בשיתוף פעולה עם המעצבת מיכל לוריא, בעלת המותג better in person בה היא יצרה דפוס ״הסוואה״ פרחוני וייחודי.

לצד הקולקציה עיצבנו ליין סיכות דש לבגדים עם דימויים המאפיינים את קבוצת הנשים שלנו (שאותם תוכלו גם למצוא מוטמנים בתוך דפוסי הקולקציה) כמו: דבורה, ידיים אוחזות, סמל השלום, יונת שלום, ורד, יינג יאנג, גלגל הצלה. כל ההכנסות ממכירת הסיכות יתרמו לקרן ע"ש ויויאן סילבר. הסיכות נותנות מראה פופ- אפי, משדרגות את נראות הבגד ומעניקות לו ערך מוסף. ניתן לחבר אותם לג׳קט, מכנסיים, סוודר, חולצה מכופתרת או אפילו חולצת טישירט. 

תרומה לקרן ויויאן סילבר

תרומה להקמת פרס ויויאן סילבר נועדה להבטיח את המשך המורשת שלה, של אקטיביזם, עמידות ותקווה. מפעל חייה הוא דוגמה לכוחה של מנהיגות ומגדלור לנשים מכל הגילאים והרקעים.

על מנת לשמור את מורשתה בחיים ולחזק נשים לפעול לאורה וברוחה, משפחתה וחבריה מזמינים אותך, בצער אך עם המון תקווה, לסייע בייסוד פרס ויויאן סילבר שיוענק מדי שנה לשתי נשים, יהודיה ופלסטינית, הפועלות באופן משמעותי באחד התחומים המגלמים את ערכיה ופועלה של ויויאן בימי חייה.